Tech

RSJ Tech funguje jako fond fondů. Investujeme do venture kapitálových (VC) fondů, tj. fondů rizikového kapitálu, které podporují technologické projekty v raných fázích vývoje (start-up/growth) a zároveň společně s těmito fondy ko-investujeme do vybraných projektů.Investiční filozofie

Zaměřujeme se na sektor informačních technologií (IT), jejich prostřednictvím potom na klíčové oblasti spojené s digitalizací a bezpečností. Jádrem naší strategie je investování do špičkových VC fondů, které disponují silným managementem a srozumitelnou strategií pro zvyšování hodnoty investovaných projektů. Klademe důraz na působení v regionu střední Evropy. Role týmu RSJ Tech je poradní a kontrolní, současně vybírá vhodné ko-investice se zainvestovanými VC fondy a monitoruje dění na trhu technologií, VC fondů a startupů.

Investiční kritéria
 • Silný a zkušený management.

 • Orientace na projekty s globálním potenciálem primárně v IT v rané či růstové fázi vývoje.

 • Aktivity či management fondu navázaný na region CEE.

RSJ Tech je otevřeným podílovým fondem obhospodařovaným investiční společností RSJ Investments investiční společnost a.s.

Projekty

 1. Credo Ventures

  Lokalita
  Praha, Česká republika
  Datum investice
  2010
  Stav
  Aktivní
  Web
  www.credoventures.com

  RSJ Tech je akcionářem jak v investiční společnosti Credo Ventures, tak i v obou jimi spravovaných fondech – Credo Stage I a II. Credo Ventures jsou jedním z průkopníků a nejvýznamnějších hráčů v oblasti Venture kapitálu v CEE, zaměřují se na IT projekty v raných fázích vývoje.

 2. Evolution Equity Partners

  Lokalita
  NYC, Curych
  Datum investice
  2015
  Stav
  Aktivní
  Web
  evolutionequity.com

  Investice RSJ do prvního fondu investiční společnosti Evolution Equity Partners sestavené kolem investorů a manažerů bývalého antivirového gigantu AVG. Fond se zaměřuje na cybersecurity a k ní přidružená odvětví.

 3. Apiary

  Lokalita
  Praha, Česká republika
  Datum investice
  2016
  Stav
  Exit – projekt akvírován společností Oracle
  Web
  apiary.io

  Společnost Apiary vyvinula front-end platformu, ve které vývojáři mohou jednodušeji navrhovat, vytvářet, testovat a spravovat API a navíc je sdílet se zákazníky online, prostřednictvím cloudu.

 4. Cognitive Security

  Lokalita
  Praha, Česká republika
  Datum investice
  2011
  Stav
  Exit – projekt akvírován společností Cisco
  Web
  -

  Společnost Cognitive Security (COSE) byla celosvětovým leaderem v oblasti síťových služeb. Poskytovala inovativní řešení pro bezpečnostní monitoring počítačových sítí založený na analýze statistik síťového provozu pomocí pokročilých agentních technologií.

 5. Photoneo

  Lokalita
  Bratislava, Slovensko
  Datum investice
  2016
  Stav
  Aktivní
  Web
  www.photoneo.com/

  Photoneo přináší „zrak pro průmyslové roboty“ – vysoce kvalitní 3D senzory, které umožňují průmyslovým zařízením velmi přesné rozpoznání předmětu, díky čemuž s nimi mohou lépe pracovat a snadněji se pohybovat v prostoru.

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku