• Komentáře 13. říjen 2015 Starý pes se učí nové kousky

  V září Gazprom prodal evropským odběratelům v aukci 1,2 mld. m3 plynu. To představuje značný krok stranou od tradičních dlouhodobých smluv, na kterých doposud ruský obr trval. Nešlo ale o vynucenou akci a vedení Gazpromu si výsledek aukce pochvaluje, klidně by v jejím rámci prodalo téměř třikrát tolik a v aukčním prodeji hodlá pokračovat.

  Hospodářské noviny
 • Komentáře 07. říjen 2015 Dítě venku, vanička stále plná

  Velkoobchodní ceny elektřiny jsou tak nízké, že nelze investovat do jiných než dotovaných zdrojů. Moderní paroplynové elektrárny stojí nevyužité, a kdo chce postavit jaderný reaktor, musí si sehnat státní podporu. Trh s elektřinou je pokřivený a může za to podpora obnovitelných zdrojů. Když ji seškrtáme, bude lépe. Opravdu?

  energymotejlek.com
 • Komentáře 16. září 2015 Změna ve znamení LED

  LED, light-emitting diode, dioda emitující světlo, LED dioda, ledlampa anebo také ledka se v našich domácnostech objevila s příchodem nového tisíciletí. Okolo nové technologie se rozhořely debaty o jejím ekonomickém přínosu pro domácnosti a o kvalitě vydávaného světla. Některé internetové diskuse byly, a stále jsou, poměrně vášnivé. Jak ale rozšíření diod LED může změnit energetiku při širším pohledu?

  energymotejlek.com
 • Komentáře 11. září 2015 Zase ta zpropadená Amerika

  Země závislé na vývozech ropy to v současné době nemají zrovna lehké. Ty šťastnější z nich si mohou od starostí s klesajícími ropnými příjmy odpočinout na polštářích naditých petrodolary a doufat, že se ceny ropy brzy vrátí do výšin loňského léta a ony pokles bez větších problémů přečkají. Ovšem čerstvé zprávy ze Spojených států mohou o klidný spánek připravit i je.

  Ekonom
 • Komentáře 31. srpen 2015 Každý podle svého gusta

  V Německu nedávno vyšla takzvaná Bílá kniha. Strategický dokument z dílny Ministerstva průmyslu a energetiky nastiňuje, jakým směrem se bude vyvíjet německý trh s elektřinou. Už při čtení úvodního slova z pera šéfa resortu, sociálního demokrata Sigmara Gabriela, nás napadne, že německý přístup k energetické politice se od toho našeho zásadně liší.

  energymotejlek.com
 • Komentáře 01. srpen 2015 Finanční a komoditní trhy: Jen taková hra s čísly?

  Kdekdo považuje finanční a komoditní trhy jen za hru s čísly, zcela odtrženou od života. Obchodníci na nich, kteří sami sebe často označují za „hráče“, jsou pak nezodpovědní gambleři. Vymýšlejí obchody, které normálním lidem nic nepřinášejí.

  Česká pozice
 • Rozhovory 21. červenec 2015 S Liborem Winklerem: Vydělávat v Česku na vědě je zatím obtížné

  Rozhovor s Liborem Winklerem, předsedou představenstva RSJ a. s.

 • Komentáře 19. červenec 2015 Když sultán rozzlobí cara

  Sestřelení ruského bojového letounu Tureckem proti sobě postavilo Moskvu a Ankaru, do té doby v mnohých oblastech úzké spojence. Místo zklidnění situace přišla ze strany Moskvy mohutná odveta zejména na poli hospodářské spolupráce. Jak zasáhnout Turecko co nejefektivněji, ale současně si nepodrazit vlastní židli? A jak se prudké zhoršení rusko-tureckých vztahů může dotknout nás?

  Dotyk Byznys
 • Tiskové zprávy 16. červenec 2015 PRVNÍ KLUBOVÁ má licenci

  Rádi bychom Vás krátce informovali, že PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna a. s. včera získala od České národní banky licenci a připravuje zahájení činnosti, k níž dojde v následujících měsících.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 21 22

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku