• Komentáře 26. leden 2016 „Gazprom se zaměřuje na Čínu, pozici v Evropě si ale udrží,“ říká analytik J. Kučera

  Ruská státní plynárenská společnost Gazprom si i navzdory novým zdrojům zemního plynu z Íránu a dalších zemí udrží svůj podíl na evropském trhu. Na rádiu Zet to řekl analytik společnosti RSJ Jakub Kučera. Podle něj není vyloučeno ani to, že Gazprom svůj podíl na evropském trhu se zemním plynem dokonce navýší. Problém pro ruskou energetickou společnost ale může spočívat ve ztrátě kontroly nad cenami. Kučera si dále myslí, že se Gazprom snaží vymanit ze závislosti na Západu a Evropě. Proto proniká na východ, zejména pak do zemí východní Asie a do Číny.

  rádio ZET (rozhovor)
 • Komentáře 21. leden 2016 Porazí fyzika politiku?

  K nesčetným úvahám o tom, co přinese nový rok, snad můžeme připojit ještě jednu, týkající se německého trhu s elektřinou. Rozhodnutí, které by letos mohlo padnout, není přitom zajímavé jen pro obchodníky s elektřinou a její výrobce. Záležitost se nepřímo dotýká i obecné spolupráce na našem kontinentu.

  energymotejlek.com
 • Komentáře 18. leden 2016 Rusko je na ekonomické křižovatce

  Minulý čtvrtek skončil i pro ortodoxní Rusy rok plný ekonomických a politických turbulencí. Jak si ruské hospodářství vedlo ke konci roku 2015? Jak se země vypořádává s nízkou cenou ropy a pokračujícími sankcemi ze strany Západu? Jaký je výhled do budoucna a jak situaci vnímají obyčejní Rusové?

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 11. leden 2016 Jaký byl rok 2015 ve světě ekonomiky?

  Jaký byl uplynulý rok z pohledu ekonomiky? Rozhodně pestrý a zajímavý. Pojďte si s námi projít pár hlavních událostí, které „otřásly“, či alespoň zahýbaly finančními trhy a ekonomikami.

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 23. prosinec 2015 Rusko-turecký konflikt bude mít dopady zejména na tranzit plynu

  Sankce uvalené Ruskem na Turecko kvůli sestřelenému bojovému letounu nebudou mít na ekonomiku obou zemí velký vliv. Větší dopady očekává doktorand institutu mezinárodních studií Univerzity Karlovy Jakub Kučera v oblasti obchodu s plynem. Turecko je totiž pro Rusko klíčovou zemí, kterou by plyn do Evropy neproudil přes Ukrajinu.

  ZET
 • Komentáře 15. prosinec 2015 Kolik stojí klid duše?

  Tým pod vedením Ayeleta Gneezyho z Kalifornské univerzity provedl dva experimenty, které se zaměřily na cenový model "zaplať, kolik chceš", tedy situace, kdy si zákazník sám určuje cenu, za kterou danou službu či zboží koupí. Výsledky vrhají zajímavé světlo na to, jak nakládáme s penězi. Pokusy nabízejí ponaučení i společnostem, které se snaží svůj zisk zvýšit podporou dobročinných organizací.

  Investiční web
 • Komentáře 15. prosinec 2015 Elektřina musí být především konkurenceschopná - rozhovor s Miroslavem Marvanem

  „Mně se jaderná energetika líbí, jen kdyby byla levnější. Nyní je nekonkurenceschopná. Technologický vývoj na tomto poli je jinak fantastický. Nevím, jestli si to u nás někdo uvědomuje, ale Temelín je jedna z posledních spuštěných jaderných elektráren v Evropě. Technologicky je takový malý zázrak, když to trochu přeženu. A ti lidé, kteří to stavěli, byli v dobrém slova smyslu opravdovými fanatiky práce,“ říká Miroslav Marvan, bývalý šéf OTE.

  energymotejlek.com
 • Komentáře 12. prosinec 2015 Až se německý energetický mamut pohne...

  Během letošního léta se z německého ministerstva hospodářství a energetiky ozval rachot. Ve skutečnosti to tak dramatické nebylo, Německo pouze v Bílé knize vytyčilo budoucí podobu tamních trhů s elektřinou.

  Česká pozice
 • Komentáře 07. prosinec 2015 Hrozí nám uhlíková bublina?

  Probíhající konference o tom, jak zabránit klimatickým změnám, se dotýká všech obyvatel naší planety. Závěry pařížských rokování by ale mohly mít vedle snížení emisí skleníkových plynů i jiný efekt – lidstvo nebude moci vytěžit velkou část dnes známých zásob fosilních paliv. To může rozkývat finanční trhy.

  Dotyk Byznys

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 20 21 22

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku