• Komentáře 06. říjen 2016 OPEC ve vlastní pasti

  Ropný kartel OPEC před pár dny v Alžíru oznámil dohodu na snížení produkce. Konkrétní kvóty pro jednotlivé členy země budou stanoveny na oficiálním zasedání ve Vídni v listopadu. Nad důsledky dohody se zamýšlí analytik RSJ Jakub Kučera.

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 24. září 2016 Ukrajina stojí na energetické křižovatce

  Staré pořádky se v ukrajinské energetice nevídaně rychle hroutí – nastává ústup od zemního plynu a uhlí k většímu využití jádra a obnovitelných zdrojů energie. Jaké má Ukrajina v této oblasti plány a cíle?

  Česká pozice
 • Komentáře 21. září 2016 Bez zásahu politiků se v Německu nepodaří naplnit cíl snížit emise o 40 %

  Německo si stanovilo v rámci projektu Energiewende cíl, že do roku 2020 sníží emise skleníkových plynů o 40 procent. Analytik společnosti RSJ Jakub Kučera na rádiu Zet říká, že pokud nepřijde zásah ze strany politiků, tak se tento bod nepodaří naplnit. Důvodem je skutečnost, že při životě se stále drží tamní úhelné elektrárny. Stalo se tak i navzdory tomu, že prohrály souboj s obnovitelnými zdroji energie.

  rádio ZET (rozhovor)
 • Rozhovory 15. září 2016 S Liborem Winklerem: Mám jediného boha a tím je diverzifikace

  "Rozprostření rizik je mou hlavní strategií." říká řídící partner RSJ Libor Winkler v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

 • Komentáře 11. září 2016 Energetickou soběstačnost Ukrajiny komplikují separatisté na Donbasu, Rusku to vyhovuje

  Ukrajina již před rokem zahájila práci na konceptu energetické soběstačnosti. Země si totiž uvědomuje hrozbu spojenou se závislostí na ruských dodávkách paliv pro svoji výrobu. Ekonomický analytik společnosti RSJ Jakub Kučera říká, že se zemním plynem si už Ukrajina dokáže vystačit sama. Komplikace se pojí k uhlí, které je důležité v elektrárenství. Zhruba polovina ukrajinských uhelných elektráren je závislá na vysoce kvalitním antracitu. Ten se ovšem těží na východní Ukrajině, kterou ovládají proruští separatisté.

  rádio ZET (rozhovor)
 • Komentáře 23. srpen 2016 Čas pravdy ruského premiéra Dmitrije Medvěděva

  Ruský premiér Dmitrij Medvěděv se voličům nebojí říct, že si za své problémy často mohou částečně sami. Možná tuší, že jeho politická kariéra končí a že kromě role obětního beránka pro Vladimira Putina může Rusku posloužit tím, že sdělí pravdu, že peníze nejsou.

  Česká pozice
 • Komentáře 22. srpen 2016 Aby zelení chrti Německo nezruinovali

  Německá Energiewende zdárně pokračuje, alespoň soudě podle podílu obnovitelných zdrojů (OZE) na tamní výrobě elektřiny (v prvním pololetí činil 36,5 %). Nicméně s každým dalším úspěchem to v elektrárenském soukolí skřípe čím dál více – v minulém roce se například náklady na redispatching potřebný k vyvažování sítě vyhouply přes 400 mil. eur a další půlmiliarda se vyplatila jako kompenzace pro obnovitelné zdroje, které se už „nevešly“ do sítě. Spolková republika se proto snaží systém zefektivnit a obnovitelné zdroje více vystavit tržnímu prostředí. Trefně se k tomu vyjádřil vicekancléř a ministr Sigmar Gabriel, do jehož portfolia energetika spadá, když na jejich adresu řekl: „Už nejsou mladá štěňata, která potřebují speciální ochranu, ale docela šikovní chrti.“

  oenergetice.cz
 • Komentáře 28. červen 2016 How to support renewables in Europe

  The development of green energy in the EU is taking place in a highly inefficient way, with much of the renewable energy sources built in the least productive locations, writes Jakub Kucera, economic analyst at RSJ, a Prague-based investment company. To address this problem, an EU-wide support scheme could be envisaged, but that also has many drawbacks, notes Kucera. He suggests that a combination of an EU-wide scheme with national support schemes could be the answer.

  energypost
 • Komentáře 05. červen 2016 Rusové jsou smíření s poklesem životní úrovně

  V září se budou v Rusku konat parlamentní volby. Aby byl počet Rusů v nich dostatečný a hlasoval „správně“, nemůže ruský stát příliš seškrtat sociální výdaje, ani pokud je již druhý rok ekonomická krize. Ekonomické vyhlídky jsou špatné a rychlý růst ceny ropy v nedohlednu, a proto Kreml stojí před nelehkým úkolem. Píše Jakub Kučera. Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/rusove-jsou-smireni-s-poklesem-zivotni-urovne-flv-/tema.aspx?c=A160602_140905_pozice-tema_lube

  Česká pozice

1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 21 22

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku