• Tiskové zprávy 12. listopad 2013 Energetické centrum Mostek zahájí zkušební provoz

  Praha, 12. listopadu 2013, na konci letošního října získala Společnost MOSTEK energo povolení k uvedení do zkušebního provozu pro nově vybudovanou elektrárnu na spalování zemědělské biomasy v podkrkonošském Mostku. Celý projekt, který vznikl už v roce 2009, tak vstupuje do závěrečné fáze. Investory projektu, který ukazuje, jak lze využít alternativní zdroje v energetice, jsou investiční fond RSJ Private Equity a společnost Dewarec.

 • Komentáře 09. listopad 2013 Trpké probuzení ze sna

  Představa USA jako země, kde každý může dosáhnout úspěchu nehledě na jeho společenskou třídu, zemi původu, rasu apod., je zejména mezi Američany hluboce zakořeněna. Poslední dobou se ale americký ideál spíše vzdaluje.

  ZET.cz
 • Komentáře 09. listopad 2013 Putinovy vesničky: Rusko naplno propadlo megalomanii

  Při pohledu na výsledky obřích ruských projektů by měli čeští politici a ekonomové vystřízlivět ze snu, že z krize se lze „proinvestovat“.

  Česká pozice
 • Komentáře 07. listopad 2013 Černý Petr finanční regulace

  Světové ekonomické fórum vydalo přehled největších globálních rizik pro rok 2013. Mezi těmi ekonomickými nadále kraluje velké systémové selhání finančního sektoru a ostrá příjmová nerovnost. Za poslední rok ale na významu nabylo riziko nepromyšlené regulace.

  Ekonom
 • Komentáře 02. listopad 2013 Hulení je out, pálení je in

  „Nemáš trávu?“ „Jasně! My s ní dokonce i topíme.“ Jakkoli to vypadá, že tady už je někdo „pěkně sjetej,“ pálit v kamnech rostlinku Cannabis sativa možná není zase tak špatný nápad. Poukázala na to studie Johna Finnana a Davida Stylese, která nedávno vyšla v odborném časopise Energy Policy. Jakub Kučera je spolupracovník Zet a ekonomický komentátor RSJ.

  ZET
 • Komentáře 06. říjen 2013 Církevní restituce – vyhozené peníze?

  Levice by z církevních restitucí ráda udělala volební téma. Většina voličů má totiž před očima jen náklady tohoto vyrovnání – 134 miliard korun. Když pomineme princip, že ukradený majetek by se měl vrátit, také ekonomické argumenty svědčí pro vyrovnání. Kometář Jakuba Kučery.

  ZET
 • Komentáře 14. září 2013 Německo: A ve tři padla!

  Volby někdy nastartují diskuzi o zajímavých společenských tématech. A když je termín voleb znám s dostatečným předstihem, mají i jiné organizace, než jen politické strany, dobrou možnost navrhnout, o čem se debata bude vést. V Německu se tak stalo počátkem jara, když stovka německých vědců, politiků a odborářů zcela vážně navrhla, aby se postupně zavedl třicetihodinový pracovní týden. Komentář Jakuba Kučery.

  ZET
 • Komentáře 08. září 2013 Protiústavní inflace, protiinflační ústava

  Německá předvolební debata položila na stůl jedno ústavní novum – uložit vládě povinnost krotit inflaci. Budou ústavy v budoucnu stanovovat přijatelnou míru inflace? Nad tématem se zamýšlí Jakub Kučera , komentátor obchodníka s cennými papíry RSJ a.s.

  ZET
 • Tiskové zprávy 20. srpen 2013 RSJ Private Equity se stal samosprávným fondem

  Praha (22. srpna 2013) - Fond RSJ Private Equity uzavřený investiční fond a. s. k poslednímu červencovému dni ukončil smlouvu o obhospodařování s investiční společností AVANT a završil tím proces, kterým se transformoval na samosprávný fond kvalifikovaných investorů.

1 2 3 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku