• Komentáře 15. prosinec 2015 Kolik stojí klid duše?

  Tým pod vedením Ayeleta Gneezyho z Kalifornské univerzity provedl dva experimenty, které se zaměřily na cenový model "zaplať, kolik chceš", tedy situace, kdy si zákazník sám určuje cenu, za kterou danou službu či zboží koupí. Výsledky vrhají zajímavé světlo na to, jak nakládáme s penězi. Pokusy nabízejí ponaučení i společnostem, které se snaží svůj zisk zvýšit podporou dobročinných organizací.

  Investiční web
 • Komentáře 15. prosinec 2015 Elektřina musí být především konkurenceschopná - rozhovor s Miroslavem Marvanem

  „Mně se jaderná energetika líbí, jen kdyby byla levnější. Nyní je nekonkurenceschopná. Technologický vývoj na tomto poli je jinak fantastický. Nevím, jestli si to u nás někdo uvědomuje, ale Temelín je jedna z posledních spuštěných jaderných elektráren v Evropě. Technologicky je takový malý zázrak, když to trochu přeženu. A ti lidé, kteří to stavěli, byli v dobrém slova smyslu opravdovými fanatiky práce,“ říká Miroslav Marvan, bývalý šéf OTE.

  energymotejlek.com
 • Komentáře 12. prosinec 2015 Až se německý energetický mamut pohne...

  Během letošního léta se z německého ministerstva hospodářství a energetiky ozval rachot. Ve skutečnosti to tak dramatické nebylo, Německo pouze v Bílé knize vytyčilo budoucí podobu tamních trhů s elektřinou.

  Česká pozice
 • Komentáře 07. prosinec 2015 Hrozí nám uhlíková bublina?

  Probíhající konference o tom, jak zabránit klimatickým změnám, se dotýká všech obyvatel naší planety. Závěry pařížských rokování by ale mohly mít vedle snížení emisí skleníkových plynů i jiný efekt – lidstvo nebude moci vytěžit velkou část dnes známých zásob fosilních paliv. To může rozkývat finanční trhy.

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 06. prosinec 2015 Hybridní válka a Putinova plynová zbraň

  V pondělí 12. října začal z Ruska opět proudit plyn pro Ukrajinu. Kyjev se s Moskvou dohodl na obnově dodávek dokonce dříve než loni. To může překvapit, protože Moskva nadále proti Kyjevu vede „hybridní válku“ a nemůže si přát nic jiného než pád kyjevského prozápadního režimu.

  Česká pozice
 • Komentáře 30. listopad 2015 Plynový obr se mění v supernovu

  Ještě donedávna byl Gazprom považován za prodlouženou ruku Kremlu. Situace na trhu, ať už evropském, či domácím, však oslabila jeho tržní pozici. Moskva nemůže ignorovat, že doba se rychle mění a plynárenský šampion znatelně slábne. Jaké jsou tedy vyhlídky Gazpromu?

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 21. listopad 2015 Sto padesát let s ropným trhem: Od Venezuely po břidlice

  Trh s ropou není neměnný. V předchozí exkurzi jsme se dozvěděli o prvním ropném boomu v USA či nejznámějším ropném magnátovi Rockefellerovi. Nyní se budeme věnovat zemím, kde se ropa po 2. světové válce těžila stále více, zejména Blízkému východu.

  Česká pozice
 • Komentáře 14. listopad 2015 Sto padesát let s ropným trhem: Od „oleje ze skály“ k Sedmi sestrám

  Dvoudílné putování stopadesátiletou historií ropných trhů poodhalí, nakolik se ty dnešní liší od svých předchůdců, a pomůže pochopit, jak se současné trhy mohou změnit.

  Česká pozice
 • Komentáře 12. listopad 2015 Nechat téci plyn na Ukrajinu je v ruském zájmu

  Ruská plynárenská společnost Gazprom v červenci přestala dodávat plyn na Ukrajinu kvůli tomu, že si země další dodávky nepředplatila. Za dva a půl měsíce ale Gazprom dodávky po dohodě Ruska s Ukrajinou znovu obnovil. Ačkoliv Rusko často používá energetické dodávky jako nástroj ke sledování jeho politických cílů, je mnoho důvodů, proč se v případě Ukrajiny rozhodlo jinak. Na rádiu Zet o tom podrobněji mluvil ekonomický analytik společnosti RSJ a doktorand Institutu mezinárodních studií Univerzity Karlovy Jakub Kučera.

  ZET

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 17 18 19

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku