• Komentáře 23. únor 2016 Finanční trhy jdou na pomoc energetikům

  Poměrně často slyšíme, jak jsou finanční trhy odtržené nejen od reality všedního života, ale i skutečné ekonomiky, kde podnikatelé z masa a kostí bojují za blaho nejen své peněženky, ale i svých zaměstnanců, ekonomiky a společnosti jako celku. Zde je několik příkladů, jak finanční trhy podávají pomocnou ruku podnikatelům v energetice, jak jim umožňují se zajistit proti některým rizikům, která jejich byznys doprovázejí.

  Blog AKAT
 • Komentáře 20. únor 2016 Je finanční systém ohrožen omezením emisí oxidu uhličitého?

  Splasknutí uhlíkové bubliny – zásadní a náhlý pokles ceny veřejně obchodovaných energetických společností – s největší pravděpodobností nehrozí. Lze spíše očekávat, že nadnárodní koncerny budou postupně přehodnocovat své strategie a snažit se adaptovat na nové podmínky.

  Česká pozice
 • Komentáře 12. únor 2016 OPEC zůstane i přes propady cen ropy významným hráčem na trhu, jeho vliv neupadá

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) je stále významným hráčem na trhu s „černým zlatem“. Loni vytěžil přibližně třetinu celosvětové produkce a jeho ložiska obsahují 90 procent celkově prokázaných zásob ropy na světě. Říká na rádiu Zet ekonomický analytik společnosti RSJ Jakub Kučera.

  rádio ZET (rozhovor)
 • Komentáře 02. únor 2016 Co nás (asi) čeká a nemine

  V dnešní energetice je těžké předpovědět, co bude zítra. V minulém roce vyšla v Německu studie hledající odpověď na otázku, jaké změny na tamních trzích s energiemi očekávají společnosti, které se na nich pohybují. Shrňme nejzajímavější postřehy, ačkoli často jde o potvrzení zjevných trendů.

  energymotejlek.com
 • Komentáře 26. leden 2016 „Gazprom se zaměřuje na Čínu, pozici v Evropě si ale udrží,“ říká analytik J. Kučera

  Ruská státní plynárenská společnost Gazprom si i navzdory novým zdrojům zemního plynu z Íránu a dalších zemí udrží svůj podíl na evropském trhu. Na rádiu Zet to řekl analytik společnosti RSJ Jakub Kučera. Podle něj není vyloučeno ani to, že Gazprom svůj podíl na evropském trhu se zemním plynem dokonce navýší. Problém pro ruskou energetickou společnost ale může spočívat ve ztrátě kontroly nad cenami. Kučera si dále myslí, že se Gazprom snaží vymanit ze závislosti na Západu a Evropě. Proto proniká na východ, zejména pak do zemí východní Asie a do Číny.

  rádio ZET (rozhovor)
 • Komentáře 21. leden 2016 Porazí fyzika politiku?

  K nesčetným úvahám o tom, co přinese nový rok, snad můžeme připojit ještě jednu, týkající se německého trhu s elektřinou. Rozhodnutí, které by letos mohlo padnout, není přitom zajímavé jen pro obchodníky s elektřinou a její výrobce. Záležitost se nepřímo dotýká i obecné spolupráce na našem kontinentu.

  energymotejlek.com
 • Komentáře 18. leden 2016 Rusko je na ekonomické křižovatce

  Minulý čtvrtek skončil i pro ortodoxní Rusy rok plný ekonomických a politických turbulencí. Jak si ruské hospodářství vedlo ke konci roku 2015? Jak se země vypořádává s nízkou cenou ropy a pokračujícími sankcemi ze strany Západu? Jaký je výhled do budoucna a jak situaci vnímají obyčejní Rusové?

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 11. leden 2016 Jaký byl rok 2015 ve světě ekonomiky?

  Jaký byl uplynulý rok z pohledu ekonomiky? Rozhodně pestrý a zajímavý. Pojďte si s námi projít pár hlavních událostí, které „otřásly“, či alespoň zahýbaly finančními trhy a ekonomikami.

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 23. prosinec 2015 Rusko-turecký konflikt bude mít dopady zejména na tranzit plynu

  Sankce uvalené Ruskem na Turecko kvůli sestřelenému bojovému letounu nebudou mít na ekonomiku obou zemí velký vliv. Větší dopady očekává doktorand institutu mezinárodních studií Univerzity Karlovy Jakub Kučera v oblasti obchodu s plynem. Turecko je totiž pro Rusko klíčovou zemí, kterou by plyn do Evropy neproudil přes Ukrajinu.

  ZET

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 18 19

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku