• Komentáře 28. leden 2017 Ruská ekonomika si už na sankce Západu zvykla. Rusové méně

  Z hlediska HDP se začíná ruská ekonomika zlepšovat. Zatímco v roce 2015 poklesl o 3,7, loni zřejmě jen o 0,5 procenta. A letos by mohl mírně oživit. Samotní Rusové se zatím kvůli své ekonomické situaci bouřit nechtějí. Zdá se, že se ruskou společnosti šíří apatie.

  Česká pozice
 • Komentáře 25. leden 2017 Zelená vlna a současný trh s elektřinou

  Situace na trzích s elektřinou se nejen v Evropě rychle mění. Nástup neflexibilních obnovitelných zdrojů vyvolává řadu otázek, které musí být vyřešeny, má-li být zajištěna vysoká spolehlivost dodávek elektřiny pro všechny zákazníky. Jakub Kučera, analytik investiční společnosti RSJ, shrnul pro oenergetice.cz hlavní z nich. Ve třetí části série článků půjde o financování zdrojů elektřiny, které budou flexibilně vyrovnávat výrobu ve slunečních a větrných elektrárnách. Konkrétně se zaměří na současný tržní model, shrne jeho kritiku, ale slovo dá i jeho zastáncům.

  oenergetice.cz
 • Komentáře 18. leden 2017 Jak ukočírovat zelené zdroje

  Situace na trzích s elektřinou se nejen v Evropě rychle mění. Nástup neflexibilních obnovitelných zdrojů vyvolává řadu otázek, které musíme vyřešit, chceme-li zajistit vysokou spolehlivost dodávek elektřiny pro všechny zákazníky. Jakub Kučera, analytik investiční společnosti RSJ, shrnul pro oenergetice.cz hlavní z nich. V první části série se zaměřil na financování rozvoje obnovitelných zdrojů s tím výsledkem, že v dohledné době nemůže počítat, že by se neflexibilní obnovitelné zdroje elektřiny (OZE) mohly financovat pomocí běžné burzy s elektřinou. Druhý díl se věnuje optimálnímu nastavení podpory a dalším otázkám spojeným s rozvojem OZE.

  oenergetice.cz
 • Komentáře 04. leden 2017 Podpora zelených zdrojů na věčné časy?

  Situace na trzích s elektřinou se nejen v Evropě rychle mění. Nástup neflexibilních obnovitelných zdrojů vyvolává řadu otázek, které musí být pro zajištění vysoké spolehlivosti dodávek elektřiny pro všechny zákazníky vyřešeny. Jakub Kučera, analytik investiční společnosti RSJ, shrnul pro oenergetice.cz hlavní z nich. V první části série článků se zaměří na financování obnovitelných zdrojů elektřiny.

  oenergetice.cz
 • Komentáře 07. listopad 2016 Bude zima, bude mráz. Je Ukrajina připravena na nadcházející zimu?

  Sousloví „Winter is coming“ v některých z nás budí naději nebo obavu, že na cestě je další pokračování ságy Hra o trůny. Na Ukrajině má nastupující zima jiné konotace. Většina tepla se na Ukrajině vyrábí ze zemního plynu, který se tradičně dovážel z Ruska. Obdobně je pro výrobu elektřiny nutné uhlí, které se zčásti těží na území pod kontrolou Moskvy, respektive jejích východoukrajinských satelitů. Jak je Ukrajina na nadcházející zimu připravena? A je to vlastně ještě téma?

  oenergetice.cz
 • Komentáře 20. říjen 2016 Kozel zahradníkem?

  Nejeden investor se jistě zamyslel nad tím, jak jeho portfolio ovlivní globální změna klimatu. Má smysl investovat do zemědělské půdy v zemích, kde hrozí její vyschnutí? Co hotelové komplexy v monzunových oblastech? A jak to bude s ropným průmyslem, pokud bude muset omezit těžbu, aby se hladina skleníkových plynů v atmosféře udržela na přijatelné úrovni?

  AKAT
 • Komentáře 06. říjen 2016 OPEC ve vlastní pasti

  Ropný kartel OPEC před pár dny v Alžíru oznámil dohodu na snížení produkce. Konkrétní kvóty pro jednotlivé členy země budou stanoveny na oficiálním zasedání ve Vídni v listopadu. Nad důsledky dohody se zamýšlí analytik RSJ Jakub Kučera.

  Dotyk Byznys
 • Komentáře 24. září 2016 Ukrajina stojí na energetické křižovatce

  Staré pořádky se v ukrajinské energetice nevídaně rychle hroutí – nastává ústup od zemního plynu a uhlí k většímu využití jádra a obnovitelných zdrojů energie. Jaké má Ukrajina v této oblasti plány a cíle?

  Česká pozice
 • Komentáře 21. září 2016 Bez zásahu politiků se v Německu nepodaří naplnit cíl snížit emise o 40 %

  Německo si stanovilo v rámci projektu Energiewende cíl, že do roku 2020 sníží emise skleníkových plynů o 40 procent. Analytik společnosti RSJ Jakub Kučera na rádiu Zet říká, že pokud nepřijde zásah ze strany politiků, tak se tento bod nepodaří naplnit. Důvodem je skutečnost, že při životě se stále drží tamní úhelné elektrárny. Stalo se tak i navzdory tomu, že prohrály souboj s obnovitelnými zdroji energie.

  rádio ZET (rozhovor)

1 2 3 4 5 6 7 8 17 18 19

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku