• Komentáře 17. červen 2017 Soláry si vyžadují soustavnou péči

  Česko-rakouský podnikatel Georg Hotar řídí společnost Photon Energy, jež se vedle výroby elektřiny ze solárních panelů zaměřuje i na jejich údržbu. Ani její portfolio není výhradně české a má globální ambice. Hotar v rozhovoru přibližuje plány a vývoj solárního průmyslu u nás a ve světě. Podle něho soláry vyžadují soustavnou péči.

  Česká pozice (tištěná verze)
 • Komentáře 12. červen 2017 Suverenita by českému spotřebiteli energií mnoho neprospěla

  Alena Vitásková, šéfka Energetického regulačního úřadu, napsala článek Kdo se zřekne národního vlivu na ekonomiku, ztrácí samostatnost. Polemizuje s ní ekonomický analytik Jakub Kučera.

  Česká pozice (online)
 • Komentáře 24. květen 2017 Jörg Jasper (EnBW): Za deset let budeme o flexibilitě přemýšlet jinak

  Rozhovor s Jörgem Jasperem z německé společnosti EnBW.

  oenergetice.cz
 • Komentáře 23. květen 2017 Mysli, rozporuj, adaptuj se!

  Letos vyšla kniha amerického ekonoma Andrewa Lo o povaze finančních trhů Adaptive Markets: Financial Evolution at the Speed of Thought. Kniha má potenciál stát se jednou z biblí našeho poznání o finančních trzích. Sice se zde nedovíme jak a do čeho přesně investovat, ale myšlenky v ní obsažené jsou myšlenkovým základem, jak na finanční trhy a dění na nich nahlížet.

  Lidové noviny / blog AKAT
 • Komentáře 22. duben 2017 Trhy vibrují cenou elektřiny

  Proti rozvoji obnovitelných zdrojů energie a německé energetické revoluci stojí neudržitelnost současného systému. Ve hře je i decentralizace, kdy si každý elektřinu vyrobí sám, ale budují se i větrné farmy na moři a „elektrické dálnice“ pro přenos. Její ceny na burze klesají, ale domácnosti za ni platí stále více.

  Česká pozice (tištěná verze)
 • Komentáře 27. březen 2017 Michael Kranhold (50Hertz): Němci sice platí za elektřinu více, ale jsou spokojeni

  Rozhovor s Michaelem Kranholdem z německé společnosti 50Hertz.

  oenergetice.cz
 • Komentáře 14. únor 2017 Energetika plná otazníků

  Situace na trzích s elektřinou se nejen v Evropě rychle mění. Nástup neflexibilních obnovitelných zdrojů vyvolává řadu otázek, které musíme vyřešit, chceme-li zajistit vysokou spolehlivost dodávek elektřiny pro všechny zákazníky. Jakub Kučera, analytik investiční společnosti RSJ, shrnul pro oenergetice.cz hlavní z nich. V předchozích dílech série šlo zejména o financování neflexibilních obnovitelných zdrojů, respektive zdrojů, které je mají vyvažovat. V šesté, poslední části série článků se zaměří na několik dalších otázek, které musíme v EU na poli elektřiny vyřešit. Někdy jde o obecné problémy přístupu k energetice, jindy o zcela aktuální a konkrétní záležitosti.

  oenergetice.cz
 • Komentáře 08. únor 2017 Evropská mozaika trhů s elektrickou energií

  Situace na trzích s elektřinou se nejen v Evropě rychle mění. Nástup neflexibilních obnovitelných zdrojů vyvolává řadu otázek, které musíme vyřešit, chceme-li zajistit vysokou spolehlivost dodávek elektřiny pro všechny zákazníky. Jakub Kučera, analytik investiční společnosti RSJ, shrnul pro oenergetice.cz hlavní z nich. V páté části série článků půjde o to, jak některé země v EU chtějí vyrovnávat neflexibilní výrobu ve slunečních a větrných elektrárnách. Věří vylepšenému klasickému trhu, nebo ho radši doplní nějakým kapacitním mechanismem?

  oenergetice.cz
 • Komentáře 01. únor 2017 Nová hráz proti zelené vlně

  Situace na trzích s elektřinou se nejen v Evropě rychle mění. Nástup neflexibilních obnovitelných zdrojů vyvolává řadu otázek, které musíme vyřešit, chceme-li zajistit vysokou spolehlivost dodávek elektřiny pro všechny zákazníky. Jakub Kučera, analytik investiční společnosti RSJ, shrnul pro oenergetice.cz hlavní z nich. Podobně jako v předcházejícím díle je i ve čtvrté části série prostor věnován financování zdrojů elektřiny, které budou flexibilně vyrovnávat výrobu ve slunečních a větrných elektrárnách. Konkrétně se zaměří na takzvané kapacitní mechanismy, které mohou doplnit, v některých zemích už doplňují, tradiční trh s elektřinou.

  oenergetice.cz

1 2 3 4 5 6 7 17 18 19

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku