• Komentáře 20. leden 2013 Evropské deficity: Kostlivci vylézají ze skříní

  Dnes už to snad ani nikoho nepřekvapuje. Před přijetím do eurozóny se všichni kandidáti snažili a začali mohutně snižovat schodky rozpočtů, aby splnili kritéria pro zavedení společné měny. Dalo se očekávat, že po tomto "sprintu" dokáží vytrvat a udržet své schodky na uzdě? Kdepak, ani otcové eura nebyli tak naivní. Dobře věděli, že schodky některých zemí mohou začít opět růst a společná měna se může dostat do nesnází.

  Investiční web
 • Komentáře 22. prosinec 2012 Patentové počty: Česká věda v rámci regionu drží pozici, ale na světovou špičku nemá

  Dvě zprávy – první dobrá a druhá netradičně taky. Nejprve skóre: Rusko - ČR 2:1. Ale žádný strach. Zaprvé nejde o lední hokej, ale o "soutěž patentů" v USA, tedy počet patentů nahlášených u příslušného amerického úřadu. Zadruhé, Česko sice prohrává, ale jen v absolutním vyjádření. Přepočteno na počet obyvatel jsme v roce 2011 rozdrtili Rusy 4:1.

  Investiční web
 • Komentáře 10. listopad 2012 Zachrání ekonomiku ženy? Využijme potenciál ženské části populace

  Účast žen na společenském dění měla a někde dodnes má řadu odpůrců. Když po bouřlivých letech boje za práva žen došlo ve vyspělých zemích k jejich společenskému zrovnoprávnění, mohlo se zdát, že jde jen o morální principy. Pro zrovnoprávnění žen však existují i ekonomické důvody.

  Investiční web
 • Komentáře 05. listopad 2012 Vsaďte si na významné globální události přímo na burze

  Občas se říká, že je ten či onen politik v kurzu, že jeho akcie stoupají nebo klesají. Je to většinou myšleno obrazně – nelze si přece koupit akcie fyzické osoby. V souvislosti s americkými prezidentskými volbami se ale možná někdo setkal s akciemi Obamy a Romneyho. Ano, jazykovému obratu o akciích politiků dává totiž nový rozměr burza Intrade.

  Investiční web
 • Komentáře 14. červen 2012 Tuňák v tržní pasti

  Tuňák modroploutvý je fascinující ryba. Váží až 700 kg, potápí se do kilometrových hloubek a dokáže regulovat svou tělesnou teplotu. Bohužel se stala oblíbenou pochoutkou, zejména v Japonsku. V jednom z hlavních lovišť, na východním pobřeží USA, dnes žije jen desetina původního stavu. Smutný osud této ryby není jen téma pro milovníky přírody. Ani ekonomům by neměl být lhostejný. Je to totiž především pověstná „volná ruka trhu“, která tuňákovi dává pořádnou „nakládačku“.

  Ekolist

1 2 3 14 15 16 17 18 19

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku