Systémová změna ve vzdělávání

Pro naši podporu preferujeme dlouhodobé projekty s širším společenským dopadem a s komplexním přístupem k danému tématu.

 1. Eduzměna

  Období podpory
  2020–
  Web
  eduzmena.cz/

  Cílem projektu je vytvořit funkční a udržitelný model rozvoje vzdělávání, který zlepší vzdělávací výsledky žáků a sníží rozdíly mezi školami, neboť pomyslné nůžky týkající se kvality vzdělávání v regionech a školách se značně rozevírají. Nadační fond Eduzměna chce vytvořit soubor opatření, která pomohou zlepšit fungování všech škol (učitelů a ředitelů) - od mateřských po střední - v daném regionu.

 2. Učitel naživo

  Období podpory
  2018–
  Web
  www.ucitelnazivo.cz/

  Učitel naživo má za cíl proměnit stav vzdělávání v Česku skrze modelování a škálování kvalitní přípravy a podpory pro učitele a ředitele škol. Každé dítě stráví ve škole velkou část svých nejtvárnějších let. Do velké míry se tam nastavuje jak se bude vztahovat k úspěchu a neúspěchu, spolupráci, svojí vlastní hodnotě a uplatnění ve světě. Celosvětové dlouhodobé studie ukazují, že největším faktorem v tomto procesu je osobnost učitele. Proto vyvíjíme a testujeme programy pro přípravu učitelů a ředitelů na světové úrovni. Činnost probíhá ve čtyřech předem domluvených strategických pilířích: učitelé, ředitelé, advokacie a šíření, a fundraising. Na základě tuzemských i světových inspirací jsme vytvořili výcvik Učitel naživo, pro přípravu budoucích učitelů a vyvíjíme program Ředitel naživo ve spolupráci s předními odborníky na rozvoj škol zaměřených na učení dětí.

Tyto webové stránky používají cookies k analýze návštěvnosti. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete s tímto používáním cookies souhlas.

V pořádku